SEO
Arama Motoru Optimizasyonu

SEO; Search Engine Optimization yani “Arama motoru optimizasyonu” anlamına gelmektedir. SEO hizmeti ile web sitesinin değeri artırılır, arama motorlarında daha üst sıralara çıkması ile doğal ziyaretçi sayısını artırmak amaçlanmaktadır.

Hemen Başla WhatsApp
Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Danışmanlığı

SEO nedir?

Kısaca SEO; “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu” dur. Günümüzde dijital pazarlamanın en önemli kanalı; SEO çalışmalarıdır. Google gibi arama motorları, kullanıcıların yaptıkları aramalara yönelik en alakalı ve en doğru sonuçları vermeyi hedeflemektedir. Arama motorların kriterlerine uygun yapılan çalışmaların tamamına SEO denir.

SEO nasıl yapılır?

Bir web sitesi üzerinde arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılan tüm çalışmalara SEO denir. SEO yapmak için arama motorlarını ve onların isteklerini bilmemiz gerekmektedir. İnternette yapılan aratılmalar büyük ölçüde potansiyel müşterilerinizden oluşmaktadır. Sektörünüz ile ilgili olan anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alarak daha fazla ziyaretçi sayısına ulaşmayı hedefler.

SEO neden önemlidir?

SEO hizmeti alan bir web sitesi, diğer rakiplerine göre çok daha fazla site trafiği alabilmektedir. Arama motorlarındaki anahtar kelimelerdeki görünürlüğü ve dolayısıyla site ziyaretleri de artış göstermektedir. SEO, bir web sitesinin en büyük dijital pazarlama aracıdır. Markalar SEO hizmeti alarak hem marka değeri hem de marka bilinirliği artırmaktadır. Bu sebeplerden dolayı da SEO hizmeti almak hem satış anlamında hem de markaya değer katma anlamında oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

SEO şirketinize nasıl katkı sağlar?

Arama motoru optimizasyonu çalışması şirketinizin ihtiyaçları doğrultusunda planlanarak markanıza özel kurgulanır. Web siteniz için analiz edilerek çıkarılan anahtar kelime hedeflemesinde başarı gösterilmesinin sonucunda;
Organik trafiğinize,
Dönüşüm oranınıza,
Marka bilinirliğinize,
Kullanıcılarla etkileşime girmenize katkı sağlar. Reklam maliyetlerinizi düşürerek sitenize daha kaliteli ve dönüşümü yüksek kitlelere ulaşmanızı sağlamaktadır. Arama motoru optimizasyonu ile marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı artırabilirsiniz

SEO Müşterilerimiz

Orbita SEO Ajansı Hakkında Ne Düşünüyor?

Orbita ekibi, İzmir, İstanbul ve İngiltere’de bulunan işletmelerimizin SEO hizmeti ile ilgileniyor. Ofislerini ziyaret edip birebir tanışma fırsatı da yakaladığımız, birçok farklı stratejiler geliştirip her geçen gün birlikte büyüme odaklandığımız bir ajans. SEO hizmeti sayesinde kısa sürede de olsa gözle görülür etkiler almaya başladık.  Uzun yıllar çalışmayı düşündüğümüz bir SEO ajansı.

Aslıgül D.

Orbita’dan önce çalıştığımız birçok farklı SEO ajansı oldu. Fakat gerek çalışma prensipleri, gerekse sağlanan hizmet kalitesi hem bizi, hem de müşterilerimizi oldukça memnun etti. Yaklaşık 6 aydır beraber çalışıyoruz ve cirolarımızda ciddi gelişmeler olduğunu, çok sağlıklı bir süreç geçirdiğimizi söyleyebilirim.

Uğur K.

Orbita SEO Ajansı, senedir iki farklı işletmemizin dijital SEO süreçleri ile ilgileniyor. Orbita’dan SEO hizmeti almaya başladığımız günden bu yana ne kadar sağlıklı bir ilerleyiş sergilediğimizi daha iyi anlayıp, potansiyel müşteri trafiğimizi oldukça genişlettik.

Tuna G.

Sıkça Sorulan Sorular

SEO hizmeti ve Orbita SEO Ajansı hakkında ekibimize en çok yönelten sorular yer almaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) web sitelerini Google’da ilgili aramalarda hedeflenen konumlarda listelenmesini sağlar. Böylelikle web sitesi trafiğinde ve satışlarınızda artışı gözlemleyebilirsiniz. Performans odaklı SEO için güçlü, tecrübeli ve donanımlı bir ekibe ihtiyacınız var! Arama motoru optimizasyonu için alanında uzman ekibimiz ile birlikte başarıya ulaşın.

Organik trafik bir web sitesinin arama motorlarında veya sosyal medyada reklam vermeden direkt olarak arama sorgusundan gelen ziyaretçilere verilen isimdir.  Bir web sayfasının organik trafiğinin fazla olması anahtar kelimelerinin arama motorlarında üst sıralarda olduğunun kanıtıdır.

SEO hizmeti alan bir web sitesi, diğer rakiplerine göre çok daha fazla site trafiği alabilmektedir. Arama motorlarındaki anahtar kelimelerdeki görünürlüğü ve dolayısıyla site ziyaretleri de artış göstermektedir. SEO, bir web sitesinin en büyük dijital pazarlama aracıdır. Markalar SEO hizmeti alarak hem marka değeri hem de marka bilinirliği artırmaktadır. Bu sebeplerden dolayı da SEO hizmeti almak hem satış anlamında hem de markaya değer katma anlamında oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

SEO Ajansları, markalara SEO konusunda danışmanlık hizmeti veren ve bünyesinde uzmanlar ve danışanlar bulundurmaktadır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda web sitenizin performansında iyileştirmeler yapmaktadır. SEO ajansı, web sitenizin organik trafiğini artırmak, web sitesini daha fazla görünür kılmak ve anahtar kelimelerinizdeki sıralamalarınızı iyileştirmekle görevlidir. Orbita olarak, İzmir’de  SEO hizmeti vermekteyiz.

Web siteniz Orbita tarafından yapıldıysa 7/24 kesintisiz olarak sizlere teknik destek sağlamaktayız. Fakat bazı durumlarda siteniz Orbita tarafından yapılmamış olsa bile teknik düzenlemeler ve teknik destek sağlayabilmekteyiz.

SEO danışmanlığı düzenli olarak alınması gerekilen bir hizmettir. Rakiplere ve sitenizin durumuna göre süreç içerisinde farklı SEO stratejileri ve teknikleri geliştirilebilir.