Instagram'da Zaman Ayarlı Paylaşım Nasıl Yapılır?

Günümüzde Instagramda milyonlarca içerik paylaşılmaktadır. Özellikle işletmeler, sosyal medya ajansları ve sosyal medya uzmanlarının kullandığı zaman ayarlı paylaşım uygulamaları zaman içerisinde bir ihtiyaç olmuştur. Önceden paylaşım hazırlanır ve sisteme eklenir. Bu sayede zamanı geldiğinde paylaşım otomatik olarak uygulamada paylaşılır.

Gönderilerinizi planlamak için facebook hesabınız olmalıdır. Facebook sayfası ve Instagram sayfası olarak 2 seçeneği içerisinde barındıran gönderi planlama özelliği, herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Zamandan tasarruf edip işleri hızlıca yoluna koymak için adeta bir gereklilik olan bu özellik, birçok işletme tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Instagram'da zaman ayarlı paylaşım nasıl yapılır?

  • Öncelikli olarak Facebook'un bizlere sunduğu ücretsiz planlayıcı paneline erişmek için facebook sayfanıza gidin.

  • Daha sonra sol taraftan takvim iconu bulunan planlayıcı seçeneğine girin.

  • Sağ yukarıda bulunan oluştur seçeneğine tıklayın ve hangi platformlarda paylaşım yapmak istediğinizi seçin.

  • Metin içeriğinizi, görsel/video içeriğini ekleyeebilir, facebook ve Instagram için ayrı ayrı paylaşım planlamaları

  • yapabilirsiniz.

Aşağıdaki görsellerde sırayla yapım aşamaları belirtilmiştir.

1-

2-

3-

Facebook'ta zaman ayarlı paylaşım gönderisi planlama

Facebook Meta Business'in bizlere sunmuş olduğu ücretsiz bir özellik olan içerik planlama özelliği, gönderilerinizi önceden planlayabilmenize olanak tanır. Facebook'ta gönderilerinizi öncede planlayabilir, dilediğiniz tarihte paylaşması için komutlar verebilirsiniz. İçerikleriniz paylaşılmadan önce dilerseniz düzenleme yapabilir ve değişiklikler sağlayabilirsiniz.

Facebook gönderi planlaması yaparken görsel/video içeriği ve metin ekleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda mesaj alma eylem çağrısı ve bağlantı ekleme özelliği de bulunmaktadır.

Instagram'da zaman ayarlı paylaşım gönderisi planlama

Yukarıda belirtmiş olduğumuz işlemleri hızlıca yaparak zaman ayarlı paylaşımı hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Zaman ayarlı gönderi planlamak sizlere hem vakit kazandıracak hem de paylaşımlarınızın planlı, sistemize bir şekilde işlemesine olanak tanıyacaktır. Özellikle reklam ajansları ve sosyal medya uzmanları tarafından kullanılan içerik planlama özelliği, oldukça konforlu ve hızlı bir şekilde kullanılabilmektedir.

Meta Business Suite dışında Facebook içerik stüdyosu kullanmanız, daha detaylı planlamalar yapabilmenize olanak tanımaktadır.

Business suite'de hikaye paylaşımı yapılamazken, facebook içerik stüdyosu gönderi planlamalarınızda hikayelerinizi, esktra canlı yayınlarınızı dahi planlayabiliyorsunuz.

Bu ve bunun gibi içeriklerden yararlanmak için Blog sayfamızı ziyaret edebilir, güncel gelişmeleri Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Orbita
Sosyal Medya Ajansı
Hakkımızda