Instagram Yakında Silinenler

Instagram yakında silinenler özelliğinin birçoğumuz için oldukça değerli olduğunu biliyoruz. Yakında silinenler özelliği: kimi zaman bir sinirle, kimi zaman nedensizce, kimi zaman ise yanlışlıkla sildiğimiz fotoğrafları ve videoları çok hızlı bir şekilde geri getirebilmemize olanak sağlamaktadır. Peki Instagram'da silinen fotoğrafları ve videoları geri getirmek için ne yapmalıyız? Gelin birlikte inceleyelim.

Instagram Yakında Silinenler Özelliği Ne İşe Yarar?

Instagram, gönderilerimizi silerken; 30 gün içerisinde geri getirebileceğimize dair bir bildirim ile karşılar. Bu sayede silinen fotoğrafları getirme işlemini çok hızlı bir şekilde yapabilme imkanı sağlanmış olur. Sadece fotoğraf değil, aynı zamanda silinen reels videolarımızı da geri getirebileceğimiz bu özellik oldukça pratik bir şekilde kullanılabilmektedir. Peki, yakında silinenler nerede? İçerikleri nasıl geri getireceğiz?

Instagram'da Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

  • ✅ İlk olarak Instagram uygulasına giriş yapalım.

  • ✅ Profil alanının sağ üstündeki menüye tıklayıp hareketlerin alanına gidelim.

  • Yakında silinenler seçeneğine tıklayalım ve geri getirmek istediğimiz içeriği seçip üç noktaya tıklayalım, daha sonra geri yükle seçeneğini işaretleyelim.

"Aynı işlemi silinen videolarınız için de uygulayabilirsiniz." Gönderilerinizi silmenizin üzerinden 30 gün geçmemesine dikkat edin.

Instagram Yakında Silinenler Özelliğinin Avantajları Nelerdir?

  • Herhangi bir üçüncü parti uygulama gerektirmez.

  • Sadece fotoğraf değil, aynı zamanda video içeriklerinizi de silinenler alanından geri getirebilirsiniz.

  • Beğeni ve yorumlar silinmez, içerikleriniz eski haliyle geri gelir.

  • Özelliğin adı her ne kadar yakında silinenler olsa da, gönderilerimizi kurtarmak için 30 gün gibi uzun bir zaman dilimi bulunur. :)

Instagram'da sildiğin gönderiyi nasıl geri getireceğini öğrendin. Hadi, şimdi sildiğin içerikleri kurtarmanın tam zamanı! :)

Gönderilerini Silmeden Önce Nelere Dikkat Etmelisin?

Gönderilerimizi arşive alarak içeriği profilimizden tamamen kaldırabiliriz Bundan dolayı gönderileri silmek yerine arşivlemeyi tercih etmek de iyi bir seçenek. Gönderilerini arşivlemenimizin ardından aylar dahi geçmiş olsa geri alabilme imkanımız bulunur. Bu da olası pişmanlıkların önüne çok hızlı bir şekilde geçebilmemizi sağlar.

Instagram yakında silinenler içeriğimizi tamamlamış olduk. Bu ve bunun gibi diğer içeriklerimizden faydalanmak için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Orbita
Sosyal Medya Ajansı
Hakkımızda