Instagram Toplu Fotoğraf Silme & Arşivleme

Instagram toplu fotoğraf silme ve arşivleme işlemi, sürekli olarak resim, görsel ve video paylaşan ve eski içeriklerini temizlemek isteyen kullanıcılar için oldukça pratik bir yöntemdir. Instagram 2021 yılında inanılmaz bir değişim ve gelişim sunmuştu. Şimdi ise 2022 yılındayız ve her gün milyonlarca kullanıcı, milyonlarca içerik paylaşımı yapmaktadır. Özellikle her gün 3-5 adet resim paylaşan işletmeler, bunun sıkıntısını ilerleyen aşamalarda çekebilmektedir. Sadece fotoğraf değil, reelsleri ve videoları toplu silme işlemine de ihtiyaç duyulabilmektedir. Peki bu işlemler nasıl yapılır? Gelin şimdi bundan bahsedelim.

Instagram Toplu Fotoğraf Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Instagram uygulamasını açın ve profil alanınıza gidin.

  • Sağ üst köşedeki kategorilere yani 3 çizgiye tıklayın.

  • Açılan pencereden hareketlerin seçeneğine girin, fotoğraflar ve videolar bölümüne gidin.

  • Gönderi, video, reels seçeneklerinden çoklu temizlemek istediğiniz alana gidin.

  • Sağ üst köşeden seç seçeneğini aktif edin ve toplu bir şekilde temizleyin.

Hem iOS hem de android cihazlarınızda Instagram'da fotoğrafları topluca silmek işte bu kadar basit. Instagramda toplu resim silme işlemi için saatlerce kafa ağrıtıp teker teker uğraşmak yerine içeriğimizden faydalanarak çoklu görsellerinizden hızlı ve pratik bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Instagram Toplu Gönderi Silme İşlemi (Görselli)

Instagram toplu gönderi silme işlemini yukarıda anlattık. Şimdi ise görseller eşliğinde nasıl yapılacağını inceleyelim.

Instagram Çoklu Fotoğraf Silme ve Arşivleme Avantajları Nelerdir?

Instagram'da gönderileri teker teker silmek bir hayli zahmetlidir. Toplu foto temizle işleminin en büyük avantajı, zamandan tasarruf edebilmektir. Herhangi bir üçüncü parti fotoğraf silme uygulamasına ihtiyaç duymadan temizleme işlemi yapabilmek de oldukça önemlidir. Çoklu fotoğraf silme ve arşivlemenin en büyük avantajı ise Instagram uygulaması üzerinden yapılabilmesi ve gönderilerin, reelslerin ve videoların topluca seçilebilmesidir.

Instagram Toplu Gönderi Arşivleme Nasıl Yapılır?

Instagram fotoğrafları toplu silmek istemiyorsanız, arşivleme seçeneği ile toplu bir şekilde gönderilerinizi arşivleyebilir, istediğiniz zaman geri getirebilirsiniz. Bize kalırsa kesinlikle arşivlemeyi kullanın. Yine aynı işlemleri uygulayarak son aşamada sil seçeneği yerine arşivleme seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

İçeriğimizi okuyarak anlatılan işlemler sayesinde hızlı bir şekilde tüm gönderileri silme işlemi yapabilir, tertemiz bir sayfa sahibi olabilirsiniz.  Gerek resim, gerek video, tüm içeriklerinizi hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz. Orbita olarak sosyal medya hizmetlerine yeni başladığımız müşterilerimizin eski gönderilerini temizletme isteğiyle karşılaşabiliyoruz. Bu aşamada hızlı bir şekilde gönderileri temizleme işlemi uyguluyor, yeni bir başlangıç yapabiliyoruz. Instagram gönderilerini çoklu temizle yapabilmenize olanak sunan bu özellik, android ve iOS cihazlarınızın Instagram uygulamasından hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Instagram'da toplu fotoğraf silme işlemi daha önce business suite üzerinden yapılırken, zaman içerisinde Instagram, yukarıda bahsettiğimiz özelliği sonradan geliştirmiştir.

Orbita
Sosyal Medya Ajansı
Hakkımızda