Instagram Taslaklar Nerede? Taslak Kaydetme | Silme

Instagram taslaklar nerede sorusu birçok Instagram kullanıcısı tarafından oldukça merak edilmektedir. Instagram taslak kaydetme özelliği sayesinde kullanıcılar postlarını, hikayelerini, reelslerini önceden tasarlayabiliyor. Peki bu işlem kullanıcılara nerede, nasıl avantaj sağlıyor? Instagram taslak kaydetme işlemi sayesinde önceden belirlenmiş içerikler, hazırlanan açıklama yazıları, görsellerde yapılan düzenlemeler kaydettiğiniz gibi kalıyor. Sonraki aşamada taslak alanına giderek son yaptığınız güncellemelere uygun bir şekilde hızlı paylaşım işlemi gerçekleştirilebiliyor. Kullanıcılar, taslaklarında bekletmek istemedikleri içerikleri ise Instagram taslak silme özelliği sayesinde hızlı bir şekilde temizleme işlemi sağlayabiliyor. Peki Instagram taslak silme ve kaydetme işlemi nasıl yapılır? Instagram taslaklar nerede? Gelin beraber göz atalım.

Instagram Taslaklar Nerede?

Instagram taslaklar nerede yer alır diye merak ediyorsanız, içeriğimizi okuyarak tüm kaydedilen taslaklarınıza ulaşabilirsiniz. Instagram'da taslakları silmek veya paylaşım yapmak için taslaklar alanına gitmeniz gerekir. İlk olarak önceden bir taslak kaydettiğinizden emin olun. Ayrıca post, hikaye, reels gibi alanlardan hangisine taslak kaydettiğinizi de öğrenmeniz gerekiyor.

Instagram post taslaklarınızı görebilmek için gönderi paylaşım alanına gidin. Eğer bir taslağınız varsa galerinin yanında taslaklar bölümünden taslağı görebilirsiniz.

Hikaye taslaklarınız için hikaye bölümüne gidin, sol altta bulunan küçük, kare galeri alanına tıklayın, sağ tarafta taslaklar alanı açılacaktır.

Reels taslaklarınız için profilinize gelin ve reels bölmesine tıklayın. Karşınıza direkt taslaklar çıkacaktır.

Instagram taslak nerede yer alır konusuna değinmiş olduk. Taslakların nerede olduğunu görseller ile görebilmek için aşağıda bulunan taslak silme alanına gidebilir, kaydedilen taslaklarınızın nerede olduğunu bulabilirsiniz. Peki, taslakları silmek, yeni bir taslak kaydetmek için neler yapılmalıdır ve bu işlemlerin gerçekleştiği yer nerede? Gelin bunlardan bahsedelim.

Instagram Taslak Silme İşlemi

Instagram taslaklar nerede sorusundan sonra ise, bu taslakları silme işlemi geliyor. Peki Instagram taslak silme nasıl yapılır? Taslakları her ne kadar her kullanıcı aktif kullanıyor olsa da, zaman zaman her taslağa alınan görselleri paylaşmayabiliyoruz. Ya da daha güncel içerikler ile yeni bir içerik oluşturup yayına alabiliyoruz. Bundan dolayı kullanıcılarda ister istemez önceden hazırlanmış olan Instagram taslaklarını silme ihtiyacı doğmuş oluyor. Her ne kadar tüm taslaklar otomatik olarak 7 gün içerisinde silinse de, önceden silmek için ise hızlı ve basit birkaç işlem gerekiyor.

Instagram Post Taslağı Silme

Instagram post gönderilerinizin taslağını silmek için gönderi paylaşım alanına gidin. Ardından taslaklar seçeneğini işaretleyin ve sağ tarafta bulunan, yönet seçeneğine tıklayın. Silmek istediğiniz post taslağını sağ yukarıdaki kaleme tıklayıp seçin ve açılan sil sekmesine tıklayın. Gönderilerinizi bu şekilde hızlıca temizleyebilirsiniz.

Instagram Hikaye Taslağı Silme

Instagram hikaye taslağını silebilmek için taslağa gidin. Ardından hikayenizde basit bir çizik gibi ufak değişiklikler yapın. Hemen ardından sol yukarıda bulunan geri seçeneğine tıklayın. Sonraki aşamada Instagram taslak silme seçeneklerinin karşınıza çıktığını görebilirsiniz.

Instagram Reels Taslağı Silme

Reels taslaklarınızı silmek için öncelikli olarak profilinize gidin ve reels alanına girin. Sonra taslak olan içeriğe tıklayın ve sağ yukarıda açılan seç alanını işaretleyin. Silmek istediğiniz taslağı seçin ve altta bulunan sil seçeneğinden işlemi gerçekleştirin.

Instagram Taslak Kaydetme Nasıl Yapılır?

Instagram'da anlık olarak paylaşmak istemediğimiz görselleri taslağa kaydedilenler olarak bırakabiliyoruz. Peki taslak kaydetme nasıl yapılır?

Taslak kaydetme işlemi için ilk olarak reels, post, hikaye gibi herhangi bir içerik oluşturun. Açıklama, konum gibi isteğe bağlı çeşitli doldurmanızın ardından akışa doğru geri gelmeye çalışın. Siz geri geldiğinizde Instagram size mutlaka değişiklikleri, taslağı kaydedip kaydetmediğinizi soracaktır. Taslağı kaydeti seçerek taslaklarınızı kaydedebilirsiniz. Ayrıca, taslaklarınızı kaybolmaması için belirli düzenlemeler yapıp değişiklikleri onaylamanız gerekir.

Aşağıdaki videolu örnekte hikaye taslak kaydetme işlemini görebilirsiniz. Post, reels gibi içeriklerinizi de aynı şekilde düzenlemelerinizin ardından geri gelerek taslağa kaydet seçeneği ile gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram taslaklar nerede yer alır, bunları silme işlemi nasıl gerçekleştirilir gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Bu ve bunun gibi içeriklerden faydalanmak için Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Orbita
Sosyal Medya Ajansı
Hakkımızda