Instagram "Sen de ekle" Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram, her geçen gün yaptığı getirdiği yenilikler ile, oldukça güzel işler ortaya koyuyor. Instagram hikayelere çıkartma bölümünün gelmesiyle, birbirinden güzel paylaşımlar ve trendler ortaya çıktı. Son gelen "sen de ekle" özelliği ise, diğer çıkartmalardan biraz farklı.

Instagram sen de ekle özelliği nedir?

Sen de ekle çıkartması ile, kullanıcılar bulundukları ana yönelik bir görsel, video paylaşırlar. Paylaşımları gören diğer takipçiler ise, o hikayedeki çıkartmaya tıklayarak kendilerinin hikayesini de aynı çıkartma etiketi üzerinden paylaşım yapabiliyorlar.
Örneğin bir manzara fotoğrafı paylaşıp, bulunduğun konumdan bir manzara fotoğrafı ekleyin dediğinizde, diğer kullanıcılar buna tıklayarak kendi manzaralarını paylaşabiliyorlar.

Sen de ekle özelliği ne işe yarar?

Sen de ekle çıkartmasının en önemli özelliği, çıkartmayı takipçiniz olmayan kişiler olsa dahi kullananları ve hikayelerini görüntüleyebiliyorsunuz. Sonuç olarak, sizler başkasına aktarıyorsunuz, sizin takipçileriniz paylaştığında ise başka kullanıcılar yanıt veriyor ve bu zincir büyüyüp devam ediyor.

Instagram sen de ekle özelliği ile, hem kullanıcılar arası etkileşimi maksimum seviyeye getirmeyi, kendilerine takip edebilecek yeni kullanıcılar bulabilmeyi amaçlıyor.

Bu özelliğin kullanıcılar üzerinde etkisi ve kullanımı ise oldukça yüksek. Birçok yeni trend ve milyonlarca kişinin katıldığı çıkartma etiketleri oluştu ve oluşmaya da devam ediyor. Sen de ekle çıkartmasına ekleyeceğiniz içeriklerin belirli bir konuyu kapsaması gerekmiyor. Anın getirdiği birçok şeyi paylaşabilir, yeni trendler ortaya çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Sen de ekle özelliğinde kullanılabilecek içerikler

Örneğin bir ofiste çalıştığınızı düşünelim. Ofis ortamından bir fotoğraf çekerek sen de ekle çıkartması ile paylaştığınızda, takipçileriniz de çıkartmaya dokunarak, kendi bulundukları ofis ortamından fotoğraf paylaşabilir. Bu zincir sürekli olarak devam eder ve bir kullanıcıdan farklı bir kullanıcıya ulaşır.

Bizler ise, bu çıkartmayı kullanan tüm kişileri görebileceğimiz için, en çok bu özelliği sevdik. Kullanıcılar çıkartmaya dokunmasa dahi o çıkartmayı kimlerin paylaştığını ve hikayelerini görüntüleyebilecekler. Bu sayede, çıkartmayı başlatan siz iseniz ve kimlerin paylaşım yaptığını merak ediyorsanız, rahatlıkla bunu görüntüleyebileceksiniz.

Instagram Sen de Ekle Çıkartması Nasıl Kullanılır?

Adım 1.

Instagram hikayeler bölümüne gelin.

Adım 2.

"Çıkartmalar" alanına tıklayın.

 

Adım 3. 

"Sen de ekle" çıkartmasına tıklayın.

 

Adım 4.

Şimdi ise içeriğinizi bulup hikayeler oluşturma vakti.

 

Sen de ekle özelliği ile ilgili içeriğimizi nasıl buldunuz? Sosyal medya ile ilgili güncel içeriklerden haberdar olmak için Instagram hesabımızı ve web sitemizi ziyaret ederek, sosyal medya bloglarımızı inceleyebilirsiniz.

Orbita
Sosyal Medya Ajansı
Hakkımızda