Instagram İzin Verilen Uygulamaları Kaldırma

Instagram, şüphesiz günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri. Her geçen yılda olduğu gibi 2021 yılında da kullanıcı sayısının artması, farklı problemleri de beraberinde getirebiliyor. Popülerliğin ve kullanıcı sayısının yoğunluğu sebebiyle, birçok zararlı üçüncü parti uygulamaları türemiş durumda. Üçüncü parti uygulamalara giriş yaparken verilen izinler, kullanıcıların hesaplarında onlardan habersiz işlemler yürütülmesine olanak tanıyor. Sadece apiler değil, aynı zamanda çeşitli internet siteleri de Instagram'a bağlanabiliyor. Bunları tek bir panelden kaldırmak ise oldukça basit.

Instagram İzin Verilen Uygulamaları Kaldırma

Instagram'da izin verilen uygulamalar sebebiyle kullanıcılar, başka hesapları otomatik olarak takip edip, beğeniler ve yorumlar yapabiliyor. Bundan dolayı kullanıcılar takip ettiklerim artıyor, ne yapmalıyım? Sorusu içerisinde kayboluyor. Kullanıcıların bu gibi durumlardan geç haberi olması sebebiyle, birçok farklı problem de beraberinde geliyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi sadece apiler değil, aynı zamanda çeşitli internet siteleri de kullanıcılar için ciddi problemler teşkil edebiliyor.

Peki, izin verilen 3.parti uygulamaları ve internet izinlerini nerede ve nasıl nasıl kaldırılır? Gelin biraz bundan bahsedelim.

Instagram izinli uygulamaları ve (api izinlerini) ve internet sitesi izinlerini hem mobil, hem de bilgisayarınızın web tarayıcısından bulabilirsiniz.

Instagram İzin Verilen Uygulamalar ve İnternet Siteleri İzinlerini İptal Etme (Bilgisayar)

Adım 1

Web tarayıcınızdan Instagram'a giriş yapın.

Adım 2

Sağ üst köşeden profil fotoğrafınıza tıklayıp ayarlar bölümüne gidin. (Ayarlar kelimesine tıklayarak bu bölüme ulaşabilirsiniz.)

Adım 3

Sol tarafta bulunan uygulamalar ve internet siteleri bölümünden, uygulamalar ve internet sitelerini görebilirsiniz.

Adım 4

Bu alanda aktif olan uygulamaları ve siteleri görebilirsiniz. Erişimi iptal et seçeneğine tıklayarak, rahatlıkla hesabınıza olan erişimi kesebilirsiniz.

Adım 5

Instagram izin verilen uygulamalar ve internet sitelerine erişim izinlerini iptal etmenizin hemen ardından şifrenizi değiştirmeyi unutmayın. Bu sayede hesabınızı güvene alabilir, oluşabilecek çeşitli sorunların önüne hızlıca geçebilirsiniz.


Uygulamalar ve İnternet Siteleri İzinlerini Kaldırma (Mobilden)

Adım 1

Telefonunuzdan Instagram uygulamasına giriş yapın.

Adım 2

Ayarlar bölümünden güvenlik > uygulamalar ve internet siteleri alanına gidin.

Adım 3

Erişim izinlerini iptal edip güvenlik bölümünden şifrenizi değiştirmeyi unutmayın.

Yukarıdaki işlemleri adım adım gerçekleştirdiğinizde Instagram izin verilen uygulamalar ve internet sitelerinin erişimini iptal edebilirsiniz.

Instagram uygulama ve internet sitesi izinlerini kaldırma işlemlerini anlattık. Hem iPhone hem de android cihazlarınızdan, dilerseniz bilgisayar web tarayıcınızdan bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal medya ile ilgili güncel içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya hesabımızı ve web sitemizi ziyaret ederek, bloglarımızı inceleyebilirsiniz.

Orbita
Sosyal Medya Ajansı
Hakkımızda