Instagram Hesabınıza Giren Cihazlar Nasıl Bulunur?

Instagram, sizden başka birinin hesabınıza giriş yapamaması için birçok farklı güvenlik önlemi almıştır. Instagram hesabıma başka biri giriyor dememeniz için alınan bu önlemler, hesabınızın güvenliği için oldukça önemlidir. İki faktörlü kimlik doğrulaması, hesabınıza giriş yaparken telefon, uygulama kodu gibi giriş önlemlerini sizlere sunar. Buna rağmen iki faktörlü doğrulamanız kapalı ise, zaman zaman "Instagram hesabıma başka telefondan giriş yapılmış" deme olasılığınız oldukça yüksek. Birden bire "başka cihazdan giriş yapılmış bildirimi" görmeyi hiç birimiz istemeyiz. Hesabınıza sizden başka birinin giriş yaptığı düşünüyorsanız, yapmanız gerekenler oldukça basit. Aşağıdaki adımları takip ederek, Instagram hesabıma giren cihazlar nasıl görünür? Başka bir cihazdan Instagram hesabını kaldırma işlemleri nasıl gerçekleştirilir?  gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Instagram Hesabınıza Giren Cihazlar Nasıl Bulunur?

Adım 1
Instagram hesabınıza "giriş" yapın.
Adım 2
Ayarlar alanından "Güvenlik"  bölümüne gidin.

Adım 3
Oradan "Giriş Hareketleri" bölümüne tıklayın.

 

Adım 4
Giriş hareketleri, hesabınızda aktif girişi bulunan tüm cihazları sizlere gösterir.

Sizin girişiniz ise, "Şu anda aktif" olarak gözükecektir, onun dışındaki hesapları kontrol edebilirsiniz.


ADIM 5

Giriş yaptığın yerler bölümünden sağ taraftaki "3 noktaya" tıklayarak, cihazdan çıkış yap diyin.

Bu işlemleri tamamlamanızın ardından Instagram hesabınıza giriş yapan cihazlardan "çıkış yapma" işlemini tamamlamış olacaksınız.


Instagram Hesabına Hangi Tarihte Giriş Yapıldığını Nasıl Görebilirsin?

Başka bir telefondan Instagram hesabına giriş yapanları nasıl görebileceğini anlatmıştık. Peki, bu kişilerin hangi tarihte giriş yaptığını görebilmek mümkün mü? Tabii ki mümkün.

Şimdi ise Instagram hesabına hangi tarihlerde giriş yapıldığından bahsedelim.

Aynı şekilde ayarlardan "güvenlik" bölümüne gidelim.

Veriler ve geçmiş bölümünden "verilere eriş" alanına tıklayalım.

Bu alanda hesabınıza ait birçok farklı veri bulunmaktadır.

"Hesap hareketleri" bölümünden "girişler" bölümüne tıklayın.

Bu alanda hesabınıza giriş yapılan cihazların ayrıntılı olarak verilerini görebilir, daha güzel bir analiz yapabilirsiniz.

Hesabınıza başka birinin giriş yapmasına olanak tanıyan birçok etken mevcuttur. Çeşitli 3.parti uygulamalar, şifrelerinizin çalınıp hesabınıza başkaları tarafından giriş yapılmasına sebebiyet verir. Bu gibi problemlerin önüne geçmek için iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif edip, şifrenizi değiştirebilirsiniz.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nasıl Açılır?

İki faktörlü kimlik doğrulaması, sizden habersiz farklı cihazların hesabınıza girmesini engellemek için hazırlanmış, güvenlik önlemidir. İki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif ederek, bu tehlikeleri en aza indirebilirsiniz. Peki, iki faktörlü kimlik doğrulaması nasıl açılır?  Şimdi bu konudan bahsedeceğiz.

Doğrulamayı aktif edebilmek için birçok farklı seçeneğimiz mevcut. Hesabınıza giriş yaparken hangi önlemleri kullanmak istiyorsunuz? Giriş kodunu almak istediğin seçeneği işaretleyerek, güvenlik önlemini aktif edebilirsiniz.

Instagram ayarlar bölümünden "güvenlik", hemen ardından iki faktörlü kimlik doğrulaması bölümüne tıklayın.

Doğrulama seçeneklerinden sizin için en rahat olanı tercih etmelisiniz. Örneğin giriş yaparken bir kısa mesaj almak için, kısa mesaj kodu bölümünü aktif edebilirsiniz. Ya da WhatsApp'ı tercih ederek giriş kodunuzu WhatsApp'a gönderebilirsiniz.

Güvenlik önlemlerini artırmak için birden fazla seçeneği tercih edebilirsiniz. Kimlik doğrulama uygulaması seçeneği, Instagram'ın önerilen güvenlik seçeneği arasında yer alır. Bunu aktif edebilmeniz için Duo Mobile veya Google Authenticator uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.

Böylelikle hesabınıza giriş yaparken bu uygulamalara gelen kodlara ihtiyacınız olacaktır. Güvenlik önleminizi ihmal etmeyip, bu seçeneklerden birini aktif etmeniz gerekmektedir.

 

Bu ve bunun gibi içerikleri faydalı bulduysanız, değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşabilir, diğer içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca, sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi de unutmayın.

Orbita
Sosyal Medya Ajansı
Hakkımızda