Instagram Başka Hesaba Takipçi Gönderme Mümkün Mü?

Instagram bir hesaptan diğer hesaba takipçi aktarma işlemi mümkün müdür sorusu birçok kullanıcı için oldukça merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Takipçi aktarma işlemi, Instagram'ın sunduğu bir özellik değildir. Mevcut takipçilerinizi başka bir hesaba gönderebilmek için çeşitli işlemler yapılabilir fakat, kullanıcıları tamamıyla başka bir hesaba aktarmak yani transfer etmek mümkün değildir.

Mevcut Instagram hesabını çeşitli sebeplerden dolayı dondurmak, silmek zorunda kalan kullanıcılar bulunmaktadır. Peki, sizler de bu gibi durum ile karşı karşıya kalırsanız başkasına takipçi gönderme işlemi için neler yapabilirsiniz? Gelin biraz bunlardan bahsedelim.

Instagram Başka Hesaba Takipçi Aktarma

Takipçilerinizi yeni açtığınız hesaba göndermek için çeşitli taktiklere ihtiyaç duyabilirsiniz. Öncelikle eski hesabınızı kesinlikle hemen kapatmamanız gerekmektedir. Yeni açılan hesabınızda farklı içerikler paylaştıktan sonra, eski hesabınızın hikayesinde paylaşıp etiketleyin. Aynı zamanda takip et gifleri ile bu durumu desteklemeye özen gösterin. Bu şekilde, Instagram bir hesaptan diğer hesaba takipçi aktarma işlemini sağlamış olursunuz.

Bir, iki hafta boyunca kendi hesabınızı bu şekilde diğer hesabınıza tanıttığınızı düşünelim. Eski hesaptaki kullanıcılar bu durumun günden güne farkına varacak ve diğer hesabı takip etmeye başlayacaktır.

Instagram Başka Hesaba Takipçi Gönderme

Instagram başka hesaba takipçilerinizi göndermek işlemi için sadece görseller paylaşıp etiketlemek yetmez. Kullanıcıları harekete geçirici içerikler paylaşın. Aşağıdaki görselde belirtilen örnek gibi, yeni hesabımızı takip edin, artık bu hesabı kullanıyorum gibi içerikler üretmeye özen gösterin.

Instagram Hesap Aktarma

Instagram hesap aktarma işlemlerini gerçekleştirmenin en önemli adımlarını tamamladıktan sonra, diğer Instagram hesabınızı kapatabilirsiniz. Fakat, dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri, eski kullanıcı adınızı alıp almamayı istediğinizdir. Çünkü, eski kullanıcı adını alabilmeniz için, aradan 14 gün geçmesi gerekmektedir. Ayrıca, hesabı sildiğinizden veya silmeden önce eski hesabınızın kullanıcı adını değiştirdiğinizden emin olun.

Eğer eski hesabı dondurursanız, yeni kullanıcı adınızı aktarma işleminizi yapamazsanız. Çünkü, hesabı her an açma potansiyeliniz olduğundan dolayı, dondurulan hesapların kullanıcı adları başkası tarafından transfer edilemez.

Instagram Başka Hesaba Takipçi Aktarma Yöntemleri

1- Fotoğraf ve gündelik içerikler ile yeni hesabınızı etiketleyin.

2- Yeni hesabınızdan diğer hesaba girip, kullanıcılara takip isteği gönderin. Eski hesaptaki arkadaşlarına takip isteği gönderme durumu, Instagram hesap aktarma işlemleri için oldukça önemlidir.

3- Takipçilerinize ufak bir yazı hazırlayıp yeni hesabınızın linkini gönderin. Bu sayede kullanıcılar, rahatlıkla geri dönüş yapabilirler.

Instagram bir hesaptan diğer hesaba takipçi aktarma işleminde gerçekleştirilebilecek çözüm yollarını sizlere sunduk.

Mevcut takipçilerinizi başka hesaba taşıyabilmek için yapılabilecek işlemlerden oluşan içeriğimizi nasıl buldunuz? Sosyal medya ile ilgili güncel içeriklerden haberdar olmak için Instagram hesabımızı ve web sitemizi ziyaret ederek, sosyal medya bloglarımızı inceleyebilirsiniz.

Orbita
Sosyal Medya Ajansı
Hakkımızda