Facebook Profil Kilitleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Facebook profil kilitleme özelliği, günümüzde sıkça tercih edilen bir özellik olarak yer alıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar hızlı bir şekilde hesap kilitleme işlemi yapabiliyor. Bu özelliği yeni duyan kullanıcılar Facebook profil kilitleme nedir? Facebook hesap kilitleme nasıl yapılır? Gibi sorulara cevap arıyor. İçeriğimizde bu soruların tamamına cevap veriyor olacağız, keyifli okumalar dileriz.

Facebook Profil Kilitleme İşlemi Nedir?

Facebook'ta tanımadığınız kişilerin sizlerin profilini ziyaret ettiğinde arkadaşlarınıza, gönderilerinize ulaşmasını engellemeye yarayan bir özelliktir. Facebook profil kilitleme özelliği sayesinde profilinizi ziyaret edenler, sizleri arkadaş eklemeden sadece belirli sayıda profil detayınızı görebilecekler.

Facebook Profil Kilitleme Ne İşe Yarar?

Kilitleme özelliği, günümüzde sıkça tercih edilirken, daha rahat bir kullanıcı profili oluşturabilmenize olanak sunar. Kimi zaman sosyal medya platformlarında paylaştıklarımızı ve sosyal çevremizi tanımadığımız kişilerin görmesini istemeyiz. Böyle durumlarda hesap kilitleme özelliğini kullanabilir, çok hızlı bir şekilde profilinizi gizliye çevirebilirsiniz. Pekii, Facebook profil kilitleme nasıl yapılır? Gelin birlikte inceleyelim.

Facebook Profil Kilitleme Nasıl Yapılır?

Facebook profil kilitleme işlemini hem mobil telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan gerçekleştirebilirsiniz. Hesap kilitleme işlemine başlamak için uyulması gereken adımları sırasıyla izleyin.

Mobilde Facebook Hesap Kilitleme İşlemi

  • Facebook uygulamasını açın ve profil alanınıza gidin.

  • Profili düzenle seçeneğinin sağındaki üç noktaya tıklayın.

  • Karşınıza çıkan alandan profili kilitle seçeneğini işaretleyin ve onaylayın.

Facebook Hesap kilitleme işlemini bu şekilde hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Kilitlenen Facebook hesabını açmak, gizliden çıkarmak için ise yine aynı işlemleri uygulayabilirsiniz. Bu sayede profili kilidi açma işlemi sağlanmış olacaktır.

Bilgisayarda Facebook Hesap Kilitleme İşlemi

  • Bilgisayarınızın web tarayıcısından kilitleme gerçekleştirmek için öncelikli olarak Facebook profilinize gidin.

  • Profili düzenle seçeneğinin altında yer alan üç noktaya tıklayın ve profil kilitleme seçeneğini seçin.

Facebook Profil Kilitleme Yok? Ne Yapmalıyım?

Bazı kullanıcılar, Facebook profil kilitleme yok, ne yapmalıyım? Gibi soruları merak edebiliyorlar. Kimi zaman güncelleme kaynaklı bazı özellikler geç gelebiliyor. Böyle durumlarda hesabınız ile alakalı bazı detayları gizlemek için çeşitli seçenekler mevcut.

  • Facebook kilitleme özelliği yoksa, ayarlar>gizlilik alanına gidin. Burada birçok farklı gizlilik ayarı mevcut. İletişim, arkadaş, hareketler ve mesaj gibi seçenekleri sadece arkadaşlarınıza özel olarak bu alandan ayarlayabilirsiniz. Böylece birçok detayı arkadaşınız olmayan kişilere veya arkadaşlarınıza gizleyebilirsiniz.

Facebook Hesap Kilitlemenin Avantajları Nelerdir?

Hakkımızda her detayı herkesin bilmesini elbette istemeyiz. Herkese açık olan platformlar, milyonlarca kullanıcıya ulaşma imkanı sunarken, kullanıcıların kendilerine ait profil oluşturabilmelerine imkan oluşturuyor. Durum böyle olunca başkalarının size ait her detaya hakim olmasını istemeyebilirsiniz. Kilitleme özelliği genellikle kişisel hesaplarda tercih edilirken, işletmeler zaten genellikle böyle bir ihtiyaca gerek duymadan Facebook sayfası üzerinden ilerleme sağlıyor.

Bir Facebook hesabı nasıl kilitlenir, hangi işlemler uygulanır içeriğimizde kısaca değinmiş olduk. Umarız sizin için faydalı bir içerik olmuştur. Bu ve bunun gibi içerikler için Blog sayfamızı ziyaret edebilir, Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Orbita
Sosyal Medya Ajansı
Hakkımızda