Anahtar Kelime Zorluğu: SEO'da Etkili Sonuçlar

Anahtar Kelime Zorluğu Nedir?

anahtar kelime zorluğu ''SEO zorluğu veya anahtar kelime rekabeti '' olarak bilinir. Belirli bir terim için arama motorları arama sonuçlarında sıralamanın ne kadar zor olduğunu değerlendiren bir süreçtir. Genellikle yüzde olarak ifade edilir,%100'ü anahtar kelimenin son derece rekabetçi olduğunu, arama motorlarında ilk sayfasında sıralamanın çok zor olacağını gösterir. Peki bu yüzdelik size tam olarak ne anlatıyor? SEO da anahtar kelime zorluğu, rekabetin gücüyle ilgili olarak belirli bir anahtar kelime için sıralamanın ne kadar zor olduğunu gösterir. Belirli bir anahtar kelime için sıralamanın zorluğunu veya rekabeti hesaplamak için bir standart olmasına gerek yoktur.

Anahtar Kelime Zorluğu Neden Önemlidir?

Anahtar kelime araştırma sürecinin bir parçası olduğundan aylık arama hacmi veya diğer faktörlerin yanı sıra anahtar kelime zorluğu yaptığınız ses için en iyi anahtar kelimeleri seçmenizde yardımcı olur.

Sıralama Potansiyelinizi Etkileyen  Faktörler

Öncelikle sıralama potansiyelinizi etkileyen faktörlerden biriside rakipleriniz SEO anahtar kelime zorluğunu belirlemede önemli bir faktördür. Rakiplerinizin sıralamada etkili olduğu kadar sizin içeriğinizin kaliteside önemlidir.SEO tavsiyelerine özellikle dikkat edin. Bu değişiklikleri uygulamak, hedef anahtar kelimeniz için size daha fazla sıralama şansı verir.Arama amacı (veya anahtar kelime amacı), birinin bir arama motoruna sorgu yazmasının nedenidir.4 farklı neden vardır bunlar;

  • Bilgilendirici: Kullanıcı bir konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor

  • Ticari: Kullanıcı bir satın alma kararı vermeden önce seçenekleri araştırıyor

  • İşlemsel: Kullanıcı bir eylemi tamamlamak istiyor (yani bir şey satın almak)

  • Gezinme: Kullanıcı belirli bir sayfayı bulmak istiyor

Bu nedenle, siteniz için içerik oluştururken, hedeflediğiniz anahtar kelimelerin arkasındaki amaçla uyumlu olduğundan emin olun.Bunu yaparsanız, anahtar kelimenin zorluğundan bağımsız olarak sıralamak daha kolay olacaktır.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin ve bizi sosyal medya hesabımızdan takip edin!

Orbita
Sosyal Medya Ajansı
Hakkımızda