Teknik SEO

Her saniyelik gecikme, web sitenizin hemen çıkma oranını artırabilir ve önemli potansiyel müşterileri kaybetmenize neden olabilir. Orbita SEO Ajansı, Teknik SEO hizmetleriyle sitenizin performansını artırır, böylece yüksek kaliteli potansiyel müşteriler ve daha fazla organik trafik elde etmenizi sağlar.

Hemen Başlayalım

Teknik SEO Nedir ve Neden Önemlidir?

Teknik SEO, web sitenizin taranabilir ve indekslenebilir olmasını sağlamak için arama motoru kurallarına uygun hale getirilmesi sürecidir. Bu denetimin temel amacı, mevcut SEO performansını değerlendirmek ve çevrimiçi deneyimi geliştirmek için hangi alanların iyileştirilmesi gerektiğini belirlemektir.

Kullanıcı talepleri ve arama motorlarındaki değişikliklerle birlikte, teknik SEO’nun önemi giderek artmaktadır. Örneğin, dünya genelinde yaklaşık 3,5 milyar akıllı telefon kullanıcısı bulunmaktadır ve bu, mobil deneyim ve sayfa hızı gibi faktörlere daha fazla vurgu yapılmasına yol açmaktadır.Günümüzde, kötü yapıya sahip, yavaş yüklenen ve güvensiz yönlendirmelere sahip web siteleri Google tarafından cezalandırılabilmektedir. Bu tür teknik SEO sorunlarına müdahale edilmezse, arama motoru sıralamalarında ve organik trafikte büyük bir düşüş yaşanabilir. Organik arama sonuçlarının yaklaşık %35’ini oluşturan tıklamaları düşünürsek, sıralamalardaki bir düşüş işletmeniz için önemli bir kayıp olabilir.

Performans Odaklı Teknik SEO Ajansı

Web Sitenizin Performansını Artırın ve Daha Fazla Organik Trafik Oluşturun

SEO hizmetlerimizden kendi avantajınıza yararlanın ve uzun vadeli karlı bir büyüme elde edin.
Teknik SEO Ajansı Orbita’nın sunduğu hizmetleri buradan inceleyebilirsiniz:

Site Denetimi

Web sitenizin teknik SEO sorunlarını/hatalarını analiz etmek ve düzeltmek için detaylı bir site denetimi gerçekleştiriyoruz. Denetim; mobil performans, kullanıcı deneyimi, ısı haritaları, hız optimizasyonu, XML site haritaları, dizine ekleme ve tarama hataları, robots.txt ve site mimarisi gibi SEO performansı için kritik öneme sahip konuları kapsar. Sıralamalarınızı yükseltmek için kısa ve uzun vadeli stratejiler geliştiriyoruz.

Meta Veri Etiketleri

Sayfa içeriğinizi, kullanıcılara ve arama motorlarına etkili bir şekilde açıklayan meta etiketlerle görünürlüğünüzü artırıyor ve daha fazla trafik kazandırıyoruz. Orbita, meta açıklamalarınızı, başlık etiketlerinizi, görsel alt etiketlerinizi ve robot etiketlerinizi analiz ederek optimize ediyor. Yanlış kullanılan hiçbir meta verinin SEO performansınıza ciddi şekilde zarar vermesinin önüne geçiyoruz!

Görsel SEO

Boyutu büyük görseller sitenizin performansını yavaşlatır ve ziyaretçilerinizi o sayfadan uzaklaştırır. E-Ticaret veya kurumsal site olması da farketmez! Teknik SEO çalışmaları ile sitenizin yüklenme süresini azaltın ve daha fazla müşteri kazanmaya başlayın. Uzmanlarımız doğru dosya formatını seçer, alt niteliklerinizi optimize eder ve görsellerinizin dosya boyutunu küçültür.

Hız Optimizasyonu

Sayfa hızı sıralamanızı ve daha da önemlisi müşterilerinizin deneyimini etkiler. Teknik SEO uzmanlarımız CSS, JavaSCript ve HTML dosyalarınızın boyutunu azaltmak için dosyalarınızı ve kaynak kodlarınızı optimize eder. Yönlendirmeleri azaltıyor, tarayıcı önbelleğinden yararlanıyor, içerik dağıtım ağlarından (CDN’ler) kullanarak sunucu yanıt sürelerini iyileştiriyoruz.

Yapılandırılmış Veriler

Şema işaretlemeyi kullanarak arama motorlarının içeriğinizi taramasını, yorumlamasını ve görüntülemesini kolaylaştırın. Sayfa öğelerinizi vurguluyor, veri etiketleri atıyor, HTML’yi oluşturuyor ve şema işaretlemesini sayfanıza ekliyoruz. Ekibimiz, işaretlemenizi test etmek ve sorunları teşhis etmek için Google’ın Yapılandırılmış Veri Test Aracını ve diğer araçları kullanıyor!

H Başlık Etiketleri

Web sayfası içeriğini hem Google gibi arama motoru botları için hem de kullanıcılara daha kolay bir okunabilirlik sağlayabilmek için H başlık etiketlerini optimize ediyoruz. SEO Ajansı Orbita olarak, alanında uzman ekibimiz ile birlikte doğru başlık hiyerarşisi ile daha fazla anahtar kelimede daha iyi sıralamalarda yer almanızı sağlıyoruz.
Teknik SEO Önemi

Teknik SEO: Daha İyi Bir Arama Deneyimi

Algoritma değişikliklerinin temelinde tek bir hedef yatar: en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak. Bu amaca ulaşmak için teknik SEO’nun ne olduğunu, neleri gerektirdiğini ve web sitenizin arama motoru kurallarına ve standartlarına uygunluğunu sağlamak gerekir.

Teknik SEO, site hızı, Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP), robots.txt gibi robotları hariç tutma standartı, XML site haritası durumu ve içerik kalitesi gibi çeşitli bileşenleri içerir. Bu faktörler, web sitenizin çevrimiçi performansı açısından son derece önemlidir. Google’a göre, 10 saniyelik bir sayfa yükleme süresi, hemen çıkma oranında %123’lük bir artışa neden olabilir. Mobil sayfa yükleme süresindeki bir saniyelik gecikme, dönüşüm oranında %20’lik bir düşüşe, sayfa görüntülemelerinde %11’lik bir düşüşe ve müşteri memnuniyetinde %16’lık bir azalmaya yol açabilir.