Teknik SEO Optimizasyonu ile Sıralamanızı İyileştirelim!

Teknik SEO Optimizasyonu karmaşıklığıyla uğraşmaya elveda deyin ve teknik SEO hizmetlerimizle daha yüksek sıralamalara, daha fazla organik trafiğe merhaba deyin!

Teknik SEO Denetimi
Web sitenizin teknik SEO sorunlarını belirlemek ve düzeltmek için kapsamlı bir SEO teknik denetimi gerçekleştiriyoruz. Denetim; mobil performans, dahili bağlantı yapısı, sayfa hızı, XML site haritası, indeksleme, tarama hataları, robots.txt ve site mimarisi gibi hayati kontrol noktalarını kapsar.
Hız optimizasyonu.
Sayfa hızı sıralamanızı ve daha da önemlisi müşterilerinizin çevrimiçi deneyimini etkiler. Teknik SEO uzmanlarımız CSS, JavaSCript ve HTML dosyalarınızın boyutunu azaltmak için dosya sıkıştırmayı etkinleştirir. Ayrıca kodunuzu optimize ediyoruz, yönlendirmeleri azaltıyoruz, tarayıcı önbelleğinden yararlanıyoruz ve sunucu yanıt süresini iyileştiriyoruz.
Rakip Analizi
Rakiplerinizin optimizasyon taktiklerine ilişkin eksiksiz bir genel bakış elde edin ve dönüşüm fırsatlarınızı belirleyin. Teknik SEO danışmanımız, rakiplerinizin anahtar kelime performansını, arama motoru sıralamalarını, sosyal medya varlığını ve teknik ve backlink profilini değerlendirir.
Yapılandırılmış Veri Analizi
Şema işaretlemeyi kullanarak arama motorlarının içeriğinizi taramasını, yorumlamasını ve görüntülemesini kolaylaştırın. Sayfa öğelerinizi vurguluyor, veri etiketleri atıyor, HTML'yi oluşturuyor ve şema işaretlemesini sayfanıza ekliyoruz. Ekibimiz, işaretlemenizi test etmek ve sorunları teşhis etmek için Google'ın Yapılandırılmış Veri Test Aracını kullanır.
Görsel Optimizasyon
Büyük görseller sitenizin performansını yavaşlatır. E-Ticaret için teknik SEO ile sitenizin yüklenme süresini azaltın ve daha fazla müşteriye ulaşın. Uzmanlarımız doğru dosya formatını seçer, alt niteliklerinizi optimize eder, görsellerinizin dosya boyutunu küçültür.
Meta Verilerin Analizi
Sayfa içeriğinizi web ziyaretçilerine ve arama motorlarına etkili bir şekilde açıklayan meta etiketlerle çevrimiçi görünürlüğünüzü artırın ve daha fazla trafik kazanın. Orbita, meta açıklamalarınızı, başlık etiketlerinizi, meta anahtar kelimelerinizi, alt niteliklerinizi ve robot etiketlerinizi analiz etmeyi ve optimize etmeyi içeren siteniz için teknik SEO gerçekleştirir.

İleri Seviye SEO Teknikleri

Gelişmiş Dönüşüm Optimizasyonu
Hız Optimizasyonu
Mobil Uyumluluk Optimizasyonu
Image link

Dahili Bağlantılar

Arama motoru tarayıcılarının sayfalarınızı bulmasına ve anlamasına yardımcı oluyoruz.

Yapılandırılmış Veriler

Sayfanızın inceleme, SSS veya yemek tarifi gibi belirli öğeleri içerdiğini Google'a bildiriyoruz.

Tarama Bütçesi

İçeriklerinizin daha hızlı dizine eklenmesi için tarama bütçenizi optimize ediyoruz.

Teknik SEO'nun Faydaları

Rekabeti yüksek anahtar kelimelerde sıralama almak
Daha yüksek performans ve daha iyi kullanıcı deneyimi sunar
Daha fazla nitelikli trafik kazandırır

Organik Trafik

Teknik SEO'nun yapabileceği ilk şey; yüksek rekabete karşı koymaktır. Organik trafiğinizi artırmaya yardımcı olur. Meta veri formatlarını doğrudan optimize ederek, web sitenize daha fazla ziyaretçi getiren daha alakalı anahtar kelimeler için sıralamada yer alacaksınız. Web sitenizin teknik performansını artırmak, bu ziyaretçilerin daha uzun süre sitede kalmasına yardımcı olacak ve web tarayıcılarına geri dönmelerini önleyecektir.

Kullanıcı Deneyimi

Teknik SEO yalnızca tarayıcılardaki durumunuzu iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda kullanıcılara da fayda sağlar. Daha yüksek performanslı, daha hızlı ve duyarlı web siteleri, Google veya Bing üzerinden arama yapanlar için çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratır. Hata sayfaları, yinelenen sayfalar ve güvenlik uyarıları, kullanıcıların web sitenizde zaman geçirmek istemesini engeller ve bu da uzun vadede gelirinizi ve yatırım getirinizi etkiler.

Nitelikli Tıklama

Teknik SEO, Google'ın sayfa içeriğinizin neyle ilgili olduğunu anlamasına yardımcı olur, bu da sizi daha kaliteli potansiyel müşterilerle sonuçlanan daha alakalı anahtar kelime aramaları için sıralamak anlamına gelir. Anahtar kelimeleriniz ürünleriniz veya hizmetlerinizle gerçekten ilgilenen kullanıcıları getirmiyorsa site trafiğini artırmanın hiçbir faydası yoktur. Bu, özellikle çok niş ürün ve hizmetlere sahip B2B veya B2C müşterileri için önemlidir.

Büyümeye Hazır mısınız? Teklifinizi Bugün Alın!

Başarımızı , müşterilerimizi ne kadar şaşırttığımızla ölçüyoruz.

09:00 - 18:00
Cumhuriyet Mah. Alim Dağhan Cad. No:1/1 Karşıyaka - İZMİR
info@orbita.com.tr
Sosyal medya hesaplarımız:
İletişim Formu

İletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

  Ortalama 3 saat içerisinde size dönüş sağlıyoruz.
  Blog İçeriklerimiz

  Teknik SEO'ya dair ipuçları

  Sitenizin performansını ve SEO bilginizi artıracak blog içeriklerimizi hemen ücretsiz olarak inceleyin!

  Image link
  SEO Nedir? Nasıl Yapılır?
  Image link
  Google Sıralamanızı Yükselten 3 SEO Önerisi
  4.9

  Müşterilerimiz ne düşünüyor?

  Onlarca firmadan geri bildirim aldık. İşte, aldığımız yorumlardan sadece bir kısmı...

  Hemen Arayın

  Çalışma Saatleri: 09:00 - 18:00

  WhatsApp İletişim Hattı

  Saniyeler içerisinde mesajınıza cevap verelim!

  Image link