Yılbaşında En Çok Satan Ürünler

Yılbaşında en çok satan ürünler listesi yazımızda e-ticaret firmalarının satışlarını artırmaya yönelik bilgiler paylaştık. Çünkü, E-ticaret firmaları için özel kampanya dönemleri arasında yılbaşı yer almaktadır. Yılbaşı dönemi en çok cironun ve satışın gerçekleştiği bir dönemdir diyebiliriz. Birçok e-ticaret firması e-ticaretteki cirolarını yılbaşı satışlarında yükseltiyor ve bunun için aksiyon alıyor.  Kasım ayı e-ticaret için fırsatların ve mükemmel ciroların elde edildiği bir ay olmasına rağmen yılbaşı da bir o kadar önem taşımaktadır. E-ticaret firmaları ürün ve stoklarına yılbaşı ürünleri ekleyerek bu dönemde alışveriş yapmak isteyen müşterileri için kampanyalar hazırlamaktadır. Dijital pazarlama süreçlerini buna göre kurgulayan firmalar yılbaşında en çok satan ürünleri bilmesi gerekmektedir. Sektörünüzde, yılbaşında en çok satılan ürün veya ürünler bulunuyorsa hazırlıklara  hemen başlayın!

Yılbaşında satılabilir ürünler hakkında araştırma yapan her e-ticaret firmasının odağında ise Yılbaşında En Çok Satan Ürünler yer almaktadır. Çünkü işletmeler bu dönemde düzenleyeceği online kampanyalara olan talebin fazla olmasını ister. Ayrıca, bu kampanyalar ile satışlarını artırmayı hedeflemektedir.

Yılbaşı kampanyaları düzenlemek isteyen e-ticaret firmalarının ürün analizi yapması oldukça büyük önem taşımaktadır. Ürün analizleri sayesinde işletmeler;

 • Yılbaşında en çok satılan ürünler

 • Yılbaşında en az satılan ürünler

 • En çok beğeni alan ürünler

Gibi ürünlerini gruplandırabilmektedir. Böylelikle, daha iyi kampanyalar ve reklamlar kurgulanabilmektedir. Siz de yılbaşında cironuzu artırmak istiyorsanız yukarıda sizlerle paylaştığımız analizleri yaparak kampanyalar kurgulamaya başlayabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan "Yılbaşında E-ticaret Kampanya Yönetimi Nasıl Yapılır?" yazımızı da okumadan geçmeyin!

Yılbaşında E-ticaret Kampanya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Pandeminin etkisiyle e-ticaret sitelerindeki satışlar da oldukça büyük bir artış gösterdi. Bir e-ticaret firması veya bir e-ticaret sitesi sahibi iseniz sizde yılbaşı kampanyaları yaparak satışlarınızı artırabilirsiniz. Ayrıca, Orbita Dijital olarak sizlere bu konuda profesyonel destek sağlayabiliriz. Geçen yılın verilerini göz önüne alarak 2021 yılında yılbaşı döneminde en çok satın alınan ürünleri sizler için derledik!

Yılbaşında En Çok Satan Ürünler Listesi

 • Yılbaşı Ağacı ve Süslemeleri

 • Yılbaşı Dekorasyon Ürünleri

 • Kuruyemiş

 • Yılbaşı Paketleri / Erzak Paketi

Yılbaşı Ağacı ve Süslemeleri

Ağaç, süs, dekorasyon gibi ürünlerde geçen seneye göre %46’lık bir büyüme yaşandı. Yukarıda yer alan ürünler arasında en fazla satışı yapan ürün çam ağacı oldu! Yılbaşı ağacı olarak bilinen çam ağacı satışı yapan e-ticaret siteleri yılın son günlerinde yılbaşı ağacı, yılbaşı ağaç süslemeleri ile cirolarında büyük bir artış elde etti.

Yılbaşı Dekorasyon Ürünleri

Evlerinde yılbaşını dolu dolu yaşamak isteyen kişilerin yılbaşı ağacı ile beraber yılbaşı dekorasyon ürünleri de satın aldığı bilinmektedir. Yılbaşında en çok satan ürünler arasında da yılbaşı dekorasyon ürünleri gelmektedir.  Yılbaşı kutlaması yapacaklar genellikle;

 • Yılbaşı Tabağı

 • Mum

 • Kar Küresi

 • Led Işıklar

 • Yılbaşı Temalı Kupalar

 • Yılbaşı Peçetesi

gibi yılbaşı dekorasyon ürünlerini satın almayı tercih ediyor.

Kuruyemiş

Kuruyemişsiz yılbaşı olmazsa olmaz! Yılbaşı sofralarından hiç eksik olmayan kuruyemiş geçen sene yüzde 100'e yakın bir satış artışı elde etti. Yılbaşı günü uzun uzun kuruyemiş sıraları beklemek istemeyen tüketiciler alışverişlerini e-ticaret siteleri üzerinden gerçekleştiriyor. Ayrıca, Google Trends verilerine göre; kahvaltı dışında tüketilen özel peynirlerde yüzde 148, kuruyemiş, çerez, bisküvi ve keklerde yaklaşık yüzde 46, işlenmiş ette yaklaşık yüzde 111 artış yaşandı.

Yılbaşı Paketleri

Online market sektöründe faaliyet gösteren bir e-ticaret firması iseniz bu içerik tam da sizi ilgilendiriyor! Yılbaşında en çok satılan ürünler listesi arasında yılbaşı paketi de önemli bir yer almaktadır. Yılbaşı paketleri içerik olarak birbirine benzer olarak görülse de birçok firma paketin içeriğini veya tasarımını değiştirerek pazarlama stratejileri oluşturabiliyor. E-ticaret sitenizde birbirinden güzel yılbaşı paketleri oluşturarak satışlarınızı artırabilirsiniz.

Yılbaşı paketleri içerisinde;

 • Cips

 • Çikolata

 • Gazlı İçecekler

 • Kraker

 • Meyve Suyu

 • Enerji İçeceği

gibi ürünler yer almaktadır. Eğer ki bir e-ticaret firmasıysanız yılbaşı kampanyaları için yılbaşı paketleri oluşturabilir ve böylece satışlarınızı arttırabilirsiniz. Banner, slider, sosyal medya tasarımları ve reklamlarında yılbaşı paketlerinizi ön planda tutmayı unutmayın!

Yılbaşı Kampanyanızı Orbita Hazırlasın!

E-ticaret firmaları çeşitli kampanya dönemlerinde profesyonel bir desteğe ihtiyaç duymaktadır. Biz de Orbita ekibi olarak e-ticaret firmalarına profesyonel çözümler sunmaktayız. E-ticaret kampanyaları, sosyal medya reklamları, hesap yönetimi ve daha birçok dijital pazarlama süreçlerini yönetmekteyiz. Orta ölçekli ve küçük işletmelerin bütçelerine göre dijital pazarlama hizmetleri sağlıyoruz. Hemen Orbita ile tanışın, bu yıl, e-ticarette en çok satış yaptığınız yıl olsun!

Orbita
Sosyal Medya Ajansı
Hakkımızda