SEO Denetimi

Web sitelerinin başarısında önemli bir faktör olan SEO denetimi, dijital varlığınızın görünürlüğünü ve erişilebilirliğini artırmak için önemli bir adımdır. Günümüz iş dünyasında giderek daha fazla önem kazanmakla beraber, SEO denetimi, bir web sitesinin performansını detaylı bir şekilde analiz eden ve iyileştirmek için stratejiler geliştiren kapsamlı bir süreçtir. Bu süreç ise web sitesinin içeriği, yapılanması, bağlantıları ve diğer önemli faktörlerin incelenmesini içerir. Genel olarak SEO denetimine web sitesinin içeriği, yapılandırması, bağlantıları ve diğer önemli faktörlerin incelenmesi diyebiliriz.

Teknik SEO Denetimi

Sitenizin arama sonuçlarında görünürlüğünü olumsuz etkileyen tarama ve dizine ekleme hataları mı var? Orbita işte tam da burada devreye giriyor!

Teknik SEO denetimi, web sitenizin teknik altyapısını ve yapılandırmasını inceleyen bir süreçtir. Teknik SEO denetimi web sitenizin arama motorları tarafından daha etkin bir şekilde taranmasını, anlaşılmasını ve dizine eklenmesini sağlamak için gereken teknik önlemleri belirlemenize yardımcı olmaktadır.

Sizler için arama motoru optimizasyonu denetiminin bir parçası olarak, önemli dosyaları ve teknik SEO konularını inceleyeceğiz.  Bu kapsamlı inceleme sayesinde web sitenizin arama motorları tarafından tam olarak taranıp dizine eklenip eklenmediğini belirlemiş olacağız.

Ayrıca, robots.txt dosyası, XML site haritası ve meta etiketler gibi kritik unsurların yanı sıra sayfa hızı, mobil uyumluluk ve HTTPS kullanımı gibi teknik detayları da ele alacağız ve bu şekilde web sitenizin performansını iyileştirmek için gereken adımları belirleyerek, dijitalde varlığınızı daha görünür hale getireceğiz!

Site Dışı SEO Denetimi

Sitenizin itibarı hakkında daha fazla bilgi mi almak istiyorsunuz? O halde gelin birlikte nasıl bir yol izleyeceğimize bakalım!

Site dışı SEO denetimi, web sitenizin dışındaki çevresel faktörleri inceleyen ve değerlendiren bir süreçtir. Bu denetim, web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını etkileyen off-page (site dışı) SEO faktörlerini analiz etmemize yardımcı olmaktadır.

Site dışı SEO denetimi yaparken ilk adımımız hedef belirleme ve analiz planı oluşturmak oluyor. Web sitenizin hedefleri, rekabet ortamı ve anahtar performans göstergelerini (KPI'lar) göz önünde bulunduruyoruz. Ardından backlink profil analizi yaparak, gelen bağlantıların sayısı, kalitesi, çeşitliliği ve doğallığını değerlendiriyoruz. Bu sayede potansiyel toksik bağlantıları ve iyileştirme fırsatlarını belirlemiş oluyoruz.

Daha sonra web sitenizin sosyal medya platformlarındaki etkileşim ve aktivitelerini inceliyor, bu sayede hangi platformlarda daha fazla etkileşim alabileceğinizi analiz ederek, sosyal medya stratejinizi belirliyoruz. Web sitenizin marka imzası ve varlığı inceliyor, bu inceleme sayesinde markanın çevrimiçi görünürlüğünü artırmak için potansiyel fırsatları ve iyileştirme alanlarını belirliyoruz.

Site İçi SEO Denetimi

Site içi analiz ile web sitenizin teknik yapısını inceleyerek hataları ve iyileştirme fırsatlarını tespit ediyoruz!  Amacımız, web sitenizde herhangi bir hatanın büyümesini engel olup, bir sonraki hataları önlemek olacak.

Site içi SEO denetimi, web sitenizin içeriğini, mimarisini ve teknik özelliklerini inceleyen bir süreçtir. Bu denetim ile web sitesinin arama motorları tarafından daha iyi anlaşılmasını ve sıralanmasını sağlamak için yapılan analiz ve iyileştirme çalışmaları sürecidir.

İlk olarak URL yapınızı analiz ederek arama motorları için anlaşılır, düzenli ve optimize edilmiş bir yapı olup olmadığını değerlendiriyoruz. Daha sonra web sitenizdeki meta başlıkları, meta açıklamaları ve diğer meta etiketleri inceleyerek, tüm meta verilerinizin optimize edilmiş anahtar kelimeler içermesi ve kullanıcı odaklı olmasına önem gösteriyoruz.

Web sitenizdeki içeriklerin kalitesini analiz ediyoruz. Bu analiz sonucu özgün, değerli, güncel ve kullanıcı ihtiyacına uygun olup olmadığını değerlendiriyoruz. Ardından web sitenizde kullanılan anahtar kelimelerin performansını inceliyor, hangi anahtar kelimelerin daha fazla trafik ve dönüşüm getirdiğini belirliyoruz.

Daha sonra web sitenizin kullanıcı davranışlarını, sayfa görüntüleme sürelerini, siteyi terk etme ve dönüşüm oranlarını inceliyoruz. Bu verileri deneyimi iyileştirmek için kullanıyoruz. Ardından web sitenizin site mimarisi ve kullanıcı deneyimini değerlendirerek, kullanıcı deneyimi, mobil uyumluluk, hız gibi faktörleri göz önünde tutarak sizler için düzenliyoruz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin ve bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın!


Orbita
Sosyal Medya Ajansı
Hakkımızda