Instagram'dan kesintiler için bildirim hamlesi!

Instagram'dan kesintiler için bildirim hamlesi geliyor!

Geçtiğimiz günlerde Facebook, Instagram, Whatsapp ve Messenger'de küresel çapta bir çöküntü yaşandı. 6 saat süren bu çöküntü, 3.5 - 4 milyar kullanıcıya gerginlik yaşattı. Bu olaydan sonra şirket, çöküntü gibi teknik aksaklıkları duyurabileceği yeni bir güncelleme yapacağını duyurdu. Bu güncellemeyle beraber kullanıcılar, kesintileri uygulama üzerinden inceleyebilecek. Yaşanan kesintiler ve belki de çözüm saatlerinin de bildireceği bildirimler, bu güncellemede yer alacak.

Şirket, yaşanan "geçici sorunların yaşattığı kafa karışıklılığının farkındayız" diye belirtti. Ayrıca, kullanıcıların, çeşitli teknik aksaklıkların kendilerinden kaynaklı olduğunu düşünebildiklerini ve bunun sinir bozucu olabildiğini söyledi. Her kesinti olduğunda bildirim göndermeyecek olsa da, bu güncellemeyle beraber kullanıcıların neler olup bittiğini kendilerinden öğrenebilecek.

Bu özellik ne zaman kullanıma sunulacak?

Kesintiler için bildirim hamlesi, ABD'de test edilip birkaç ay içerisinde farklı ülkelere de ulaşacak. Güncellemenin yayına gireceği net bir tarih olmasa da, yakın zamanda gelmesi planlanıyor.

Instagram ve Facebook gibi  sosyal medya uygulamaları ile alakalı daha fazla içerik görmek için Sosyal Medya Blog sayfamızı ziyaret edin!

Orbita
Sosyal Medya Ajansı
Hakkımızda